Program magazynowy WMS

Program magazynowy WMS

Doskonale wiemy, że współczesna gospodarka magazynowa wymaga wsparcia procesów logistycznych. Z pomocą przychodzi więc program WMS, który koordynuje operacje magazynowe, a także monitoruje wszystkie zdarzenia, które wpływają na ich przebieg. Tym samym zastosowanie aplikacji magazynowej WMS pozwala na znaczącą optymalizację procesów, kontrolę poprawności, zwiększenie wydajności i ograniczenie kosztów. Co istotne, system ten możemy dopasować do specyfiki oraz charakteru działania każdego przedsiębiorstwa. Jego ogromną zaletą jest też możliwość integracji z systemem ERP, z czego korzysta zdecydowana większość naszych klientów.

Dlaczego warto wybrać program magazynowy WMS?

Program magazynowy WMS przeznaczony jest dla każdego przedsiębiorstwa, które oczekuje pozytywnych zmian w zakresie koordynowania oraz monitorowania pracy magazynu. Jest m.in. doskonałym rozwiązaniem dla średniej wielkości przedsiębiorstw handlowych oraz produkcyjnych, które chcą wdrożyć systemowe wspomaganie operacji magazynowych.

Aplikacja magazynowa WMS to realne korzyści i większe możliwości rozwoju Twojego biznesu. Jego wdrożenie pozwala rozwiązać wiele problemów, z którymi bardzo często mamy do czynienia w przestrzeni magazynowej. Do jednego z nich należy m.in. błędna lokalizacja lub brak możliwości zlokalizowania towaru. Tym samym prowadzi to do opóźnień w wysyłce towaru, a w niektórych sytuacjach nawet do anulowania zamówienia. Program do magazynu WMS pozwala na śledzenie ruchu produktu na magazynie, dzięki czemu nie tylko łatwo można zlokalizować dany towar, ale też sprawdzić, ile sztuk dostępnych jest w każdej lokalizacji. Aplikacja uwzględnia m.in. numery partii, daty przydatności, jak i numery egzemplarzowe.

Program pozwala również na spójność oraz systematyczne aktualizacje stanów magazynowych. Duża dynamika przyjęć oraz wydań, obsługa zwrotów i wymiany często wpływają na błędne stany magazynowe. Program magazynowy WMS zadba o spójność stanu magazynowego poprzez m.in. inwentaryzację cząstkową, a także inwentaryzację w toku.

WMS – wybierz najlepsze rozwiązanie dla swojego biznesu

Program magazynowy WMS występuje w trzech wersjach: PROWMS Lite, PROWMS Plus oraz PROWMS Expert. Czym różnią się poszczególne wersje?

PROWMS Lite

PROWMS Lite to rozwiązanie dla większości przedsiębiorstw. Stanowi odpowiedź na wyzwania związane z prowadzeniem oraz obsługą magazynu. Z jego pomocą m.in. przyjmiesz towar na podstawie awizacji oraz bez awizacji, zliczysz ilości jednostkowe oraz zbiorcze, przeliczysz jednostki (palety, warstwy, kartony, sztuki), przypiszesz automatycznie lub przez operatora lokalizację dla towaru. Co więcej, PROWMS Lite w miarę potrzeb można rozbudować do wyższych wersji.

PROWMS Plus

Oprogramowanie magazynowe PROWMS Plus to ulepszona wersja PROWMS Lite. W jej przypadku mowa m.in. o dodatkowych opcjach związanych z wydaniem towaru, takich jak planowanie wysyłek i rezerwacja produktu z poziomu programu WMS, elastycznym zarządzaniu wysyłkami, tworzeniu zadań i weryfikacji palet.

PROWMS Expert

Wersja najbardziej zaawansowana, czyli PROWMS Expert, obejmuje również takie funkcjonalności jak system near pick, bulk oraz invalid quality. Pozwala także na tworzenie zaawansowanych wydań na podstawie list kompletacyjnych oraz ustalenie miejsca i kolejności załadunków wysyłek.

Masz więcej pytań związanych z programem magazynowym WMS? Skontaktuj się z nami!

 

Program magazynowy WMS - schemat

Skontaktuj się

odpowiemy w ciągu 24h

  Imię (wymagane)
  Nazwisko(wymagane)
  Numer telefonu (wymagane)
  Adres email (wymagane)

  Twoja wiadomość (wymagane)

  Zgoda na przesłanie oferty drogą elektroniczną:

  Zgoda na przetwarzanie danych:


  ITCenter Sp. z o.o. Sp. k.
  ul. L. Kondratowicza 37
  03-285 Warszawa
  Zobacz na mapie

  22 888 5000
  [email protected]

  Polityka prywatności
  Nota prawna

  Zadzwoń
  22 888 50 00
  Spotkajmy się
  ul. L. Kondratowicza 37, Warszawa
  © ITCenter 2019      Projekt i wykonanie ITCenter