Optymalizacja procesów logistycznych – korzyści z wdrożenia – PROWMS

Prowadzenie magazynu wymaga odpowiedniego zarządzania, aby umożliwić bezproblemową i sprawną pracę całego magazynu. Nasz program PROWMS pozwala na precyzyjną kontrolę stanów magazynowych, przestrzeni magazynowej, optymalizację procesów logistycznych i w efekcie poprawę pracy magazynu. To rozwiązanie, do którego przekonuje się coraz większa liczba osób. Posiadanie wyspecjalizowanego programu logistycznego jest absolutnym wymogiem naszych czasów, a wszystko przez konieczność odpowiedniego zarządzania magazynem, dzięki któremu możliwe jest sprawne i wydajne prowadzenie działalności. Nasz system WMS znajdzie zastosowanie w każdej firmie, w której działa magazyn, bez względu na profil jej działalności. System zarządzania magazynem dba o wszystkie procesy zachodzące w magazynie, jednocześnie gwarantując optymalny i niezawodny przepływ danych w przedsiębiorstwie.

Optymalizacja procesów logistycznych

Oferowany przez nas system idealnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie ruch towarów odbywa się w sposób ciągły i intensywny. Jednoczesny odbiór towarów i ich wysyłka może wiązać się z licznymi wyzwaniami, które rozwiąże jedynie zaawansowany system WMS. System taki pozwala na optymalizację procesów intra-logistycznych poprzez zautomatyzowanie i zsekwencjonowanie operacji, dodatkowo dając możliwość bieżącej kontroli w dowolnym momencie procesu. Dzięki temu nie ma konieczności chociażby zliczania towaru na półkach magazynowych. Zadanie systemu tej klasy nie ogranicza się jednak do wiedzy o aktualnym stanie danego artykułu w magazynie, przetwarza on liczne informacje szczegółowe, jak nr partii, data ważności czy inne unikalne cechy. Zadaniem systemu powinno być podpowiadanie pracownikom rozładunkowym optymalnej adresacji danego artykułu. System w sposób optymalny, uwzględniając szereg czynników historycznych oraz informacje z zamówień znajdujących się w systemie ERP ustali kto, kiedy, dokąd i przy użyciu jakich nośników i środków transportu odstawi przyjmowany do magazynu artykuł. Kolejkowanie zadań związanych z pickingiem czy przygotowaniem do wysyłki to kolejny obszar, który w wielu magazynach można realizować wydajniej. To niewątpliwa szansa na poprawę pracy magazynu, dzięki czemu można zoptymalizować koszty, przyspieszyć wysyłkę towarów czy zmniejszyć ilość błędów. Możliwość integracji z innymi systemami daje szerokie możliwości dla przedsiębiorstwa, gdzie sprawnie działająca logistyka odgrywa ogromne znaczenie i często stanowi o przewadze konkurencyjnej przedsiębiorstwa.

Jakie korzyści można osiągnąć dzięki WMS?

Wdrożenie systemu pozwala na optymalizację procesów magazynowych. Każde przedsiębiorstwo, które zdecyduje się na jego wdrożenie, może jedynie zyskać. Podstawowa lista korzyści obejmuje następujące elementy:

 • kontrola stanów magazynowych - przyjmowanie i wydawanie produktów znajdujących się na stanie magazynu zgodnie z podejściem FIFO/LIFO/FEFO itd;
 • optymalizacja stanów magazynowych - pozwala na identyfikację produktów we wszystkich strefach magazynowania i minimalizować stany poszczególnych zapasów;
 • lepsza jakość obsługi klienta - krótszy czas oczekiwania na wysyłkę i pewność aktualnych stanów magazynowych;
 • kontrola pracy magazynu - możliwość śledzenia numerów partii nośników, dat produkcji, przyjęcia i ważności;
 • optymalizacja procesów magazynowych - mniejsza ilość błędów popełnianych przez pracowników na każdym stadium kompletacji zamówienia, dzięki możliwości użycia kodów kreskowych i przypisywania zadań do konkretnych pracowników magazynowych;
 • kontrola nad operacjami magazynowymi w czasie rzeczywistym - możliwa praca online;
 • stały monitoring procesów logistycznych - możliwa kontrola magazynu, jakości pracy i parametrów wydajnościowych;
 • optymalizacja wykorzystania przestrzeni magazynowej - lepsze wykorzystanie dostępnej powierzchni;
 • zwiększenie ilości informacji koniecznych do wydajnej optymalizacji w logistyce - możliwość elektronicznego obiegu dokumentacji.

WMS gwarantuje szybkość, dokładność i maksymalną optymalizację procesów magazynowych, co w obecnych czasach jest niezwykłym ułatwieniem. To sprawność działania, eliminacja błędów i pomyłek, które mogą doprowadzić do strat finansowych.

PROWMS - Kompletny system zarządzania logistyką magazynowania

Zaawansowany system WMS to ogromne możliwości w zarządzaniu logistyką magazynowania. Pozwala uniknąć sytuacji sprzedaży produktu, którego fizycznie nie ma w magazynie czy wysyłki artykułu, który nie został zamówiony. Takie postępowanie może wiązać się ze stratami nie tylko finansowymi ale i wizerunkowymi. WMS zapobiega błądzeniu pracowników magazynu między regałami w poszukiwaniu produktów, gdyż wskazuje konkretną lokalizację do odstawienia czy pickingu. To również mniejsze ryzyko błędów i pomyłek, które mogą prowadzić do start finansowych, a także wydajny podział zadań pomiędzy pracownikami. Kierownik ma również możliwość stałego monitorowania postępu prac i wydajności poszczególnych pracowników, dzięki czemu zarządzanie może być naprawdę efektywne.

Zadbaj o efektywną pracę swojego magazynu z systemem WMS!

Wiele osób, które wdrożyło system WMS do swojej firmy podkreśla, że jest on kluczem do efektywnej logistyki magazynowej. To popularne, efektywne i wydajne rozwiązanie do zarządzania nowoczesnymi magazynami. Wdrożenie rozwiązania do swojego magazynu umożliwia jego zoptymalizowane i daleko idąca automatyzację nawet mimo często skomplikowanych procesów pracy. WMS nadaje się do optymalizowania procesów logistycznych w magazynach z różnym rodzajem asortymentu. Mogą to być zarówno ubrania, jak i elektronika, żywność, leki, części do maszyn, meble, surowce i wiele innych produktów. System doskonale sprawdza się również w firmach produkcyjnych, które w sposób wydajny muszą zarządzać obiegiem surowców, materiałów czy towarów oraz wyrobów gotowych. To nieograniczone możliwość, masa zalet i korzyści, dlatego można bez obaw postawić na to nowoczesne rozwiązanie. Wdrożenie systemu to efekt poprawy wydajności, skuteczności oraz płynności zachodzących procesów magazynowych oraz odciążenie pracowników i kierowników, którzy mogą na bieżąco kontrolować przebieg prac.


ITCenter Sp. z o.o. Sp. k.
ul. L. Kondratowicza 37
03-285 Warszawa
Zobacz na mapie

22 888 5000
[email protected]

Polityka prywatności
Nota prawna

Zadzwoń
22 888 50 00
Spotkajmy się
ul. L. Kondratowicza 37, Warszawa

Urządzenia

 • Serwery baz danych oraz aplikacji
 • Sieci bezprzewodowe
 • Drukarki etykiet
 • Terminale mobilne
 • Systemy RFID
 • Technologie

 • GS1
 • RFID
 • Sieci WiFi
 • VOICE
 • RTLS
 • © ITCenter 2019      Projekt i wykonanie ITCenter