Logistyka magazynowa

Jesteśmy partnerem technologicznym, który w sposób kompleksowy prowadzi projekt

Od koncepcji
do uruchomienia

Wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie identyfikacji produktów, egzemplarzy, serii, nośników czy miejsc magazynowych za pomocą kodów kreskowych 1 i 2D oraz RFID wspierając technologie AutoID.

Poza dostawą i uruchomieniem środowiska, realizujemy administrację systemową i świadczymy wsparcie użytkowników. Czuwamy nad bezproblemowym utrzymaniem w ruchu aplikacji oraz infrastruktury w trybie całodobowym. Potrafimy sprostać nawet najbardziej wymagającym Klientom wspierając ich procesy biznesowe z gwarantowanym SLA.

Oferujemy Państwu kompletne rozwiązania obejmujące:

1

Dobór technologii oraz rozwiązań

2

Dostawę i wdrożenie oprogramowania

3

Dostawę i uruchomienie urządzeń

4

Budowę kompletnej infrastruktury niezbędnej do informatyzacji magazynów.

Jesteśmy autoryzowanym partnerem, zapewniamy urządzenia produkowane przez wiodących dostawców rozwiązań informatyki przemysłowej.

 • Serwery baz danych oraz aplikacji

  Serwery są jednym z kluczowych elementów infrastruktury IT, dostosowane do każdego projektu indywidualnie, w zależności od ilości użytkowników, wielkości przepływów, dynamiki pracy, ilości wykonywanych w systemie operacji, a także od oczekiwanego poziomu bezpieczeństwa danych. Dostarczane przez nas serwer bazy danych oparte są na silniku Microsoft SQL, co gwarantuje wysoką dostępność i wydajność. nad ich funkcjonowaniem, monitorujemy ich wydajność, gdyż ta ma bezpośredni wpływ na czas niezbędny do realizacji czynności przez operatorów systemu WMS.

  Sieci bezprzewodowe

  Sieć bezprzewodowa jest niezbędnym elementem infrastruktury magazynów i zakładów produkcyjnych. Środowisko produkcyjne i magazynowe stawia szczególne wymagania: trudne warunki propagacji fal radiowych, konieczność obsługi wymiany danych w aplikacjach z minimalnymi opóźnieniami, duża powierzchnia do okablowania, wiele budynków, rozległy obszar do pokrycia zasięgiem. Projektując rozwiązanie należy wziąć pod uwagę wiele aspektów, takich jak: materiały użyte do budowy magazynu, konstrukcje i rozmieszczenie regałów magazynowych, rodzaj towaru składowany w poszczególnych lokalizacjach, stan zapełnienia magazynu towarem. Instalacja musi uwzględniać wiele zmieniających się czynników i posiadać zabezpieczenia nadmiarowe zapewniające skalowanie wydajności i zasięgu.

  Pewność i niezawodność sieci bezprzewodowej zapewni płynność realizowanych procesów magazynowych i produkcyjnych oraz zagwarantuje bezpieczeństwo danych.

  Poza projektem instalacji, dostarczamy wszelkie komponenty takie jak kontrolery, przełączniki, punkty dostępowe, anteny. Całość montujemy i konfigurujemy, a następnie obejmujemy monitoringiem i opieką serwisową.

  Drukarki etykiet

  Drukarki etykiet to niezbędny element współczesnych systemów automatycznej identyfikacji. Zapewniają możliwość drukowania informacji, które pozwalają na identyfikację produktu w całym łańcuchu dostaw. Uproszczenie, ujednolicenie i przyśpieszenie obiegu informacji przekłada się na optymalizację działań osób pracujących na liniach produkcyjnych, w magazynach, centrach logistycznych. PROWms dostarcza oprogramowanie WMS print będące serwerem wydruku sterującym pracą wielu drukarek etykiet przeznaczonych do druku na różnych nośnikach i drukowania etykiet przeznaczonych do różnych celów identyfikacyjnych.

  Drukarki przemysłowe z których korzystamy rozmieszczone są w miejscach gdzie zazwyczaj rozpoczynany lub finalizowany jest kluczowy etap procesu produkcyjnego lub magazynowego.

  Terminale mobilne

  Terminale mobilne to komputery mobilne wykorzystywane przez pracowników realizujących operacje magazynowe (operatorów).Urządzenia te wspomagają realizację procesów magazynowych takich jak przyjęcia, kompletacja, wydania czy inwentaryzacja, często wykorzystywane są również w procesie produkcji.

  Stosujemy kilka rodzajów urządzeń:

  1

  Terminale ręczne

  najczęściej użytkowane są terminale z uchwytem pistoletowym (tzw. wersja gun/pistol grip), ze względu na ergonomię pracy, urządzenia posiadają dotykowy wyświetlacz, klawiaturę, wysokiej klasy skaner kodów kreskowych. Potrafią skanować z odległości 8 metrów i pracować w temperaturach -30 st. C.

  2

  Terminale naręczne

  mocowane na przedramieniu, stosowane w przypadku gdy specyfika wykonywanej pracy wymaga wykorzystania obu rąk do czynności związanych z realizacją zadań, posiadają możliwość przewodowej lub bezprzewodowej łączności z ubieralnymi na palec skanerami kodów kreskowych.

  3

  Terminale wózkowe

  mocowane na pokładzie wózków widłowych, zapewniają operatorom możliwość przyjmowania zleceń transportowych oraz rejestracji wykonywanych działań bez konieczności opuszczania pojazdu, montowane na wózkach widłowych wraz z czytnikiem kodów kreskowych oraz opcjonalnie z klawiaturą. Urządzenia odporne są na niesprzyjające warunki pracy (niskie i zmienne temperatury, wilgoć, duży poziom zapylenia, częste upadki).

  Efektywne zarządzanie magazynem

  Szukasz partnera technologicznego, który kompleksowo zajmie się doborem odpowiednich technologii oraz rozwiązań niezbędnych do informatyzacji magazynów? Chcesz, aby miał realne doświadczenie w zarządzaniu logistyką magazynową? W PROWMS wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie identyfikacji produktów, a także egzemplarzy, serii, nośników za pomocą kodów kreskowych 1 i 2D, a także RFID. Co więcej, nasi klienci mogą liczyć też na administrację systemową uruchomionego środowiska i bieżące wsparcie użytkownika. Doskonale wiemy, że nie mogą Państwo pozwolić sobie na przerwy i problemy w działaniu infrastruktury, dlatego całodobowo monitorujemy jej działanie. To między innymi właśnie dlatego, że potrafimy sprostać oczekiwaniom właścicieli biznesów i operatorów magazynów, cieszymy się ich dużym zaufaniem. W PROWMS oferujemy usługi związane z logistyką magazynową, co przyczyni się do jeszcze sprawniejszego działania każdego biznesu i jego magazynu.

  Profesjonalizm i wyłącznie efektywne rozwiązania

  Nasze usługi wyróżnia nie tylko profesjonalizm, ale też kompleksowość, którą niezwykle cenią nasi klienci. Współpraca z PROWMS rozpoczyna się od doboru odpowiednich technologii i rozwiązań, przechodzi przez etap dostawy oraz wdrożenia oprogramowania, uruchomienia urządzeń, a kończy na budowie infrastruktury niezbędnej do informatyzacji magazynów. Korzystając z naszych usług mają Państwo pewność, że zarządzanie magazynem stanie się jeszcze bardziej komfortowe, a przede wszystkim skuteczne oraz niezawodne. Co więcej, dzięki temu, że współpracujemy z doświadczonymi i renomowanymi dostawcami rozwiązań z zakresu informatyki przemysłowej, możemy zagwarantować Państwu wspomnianą niezawodność oraz maksymalne i efektywne zarządzanie magazynem.Aby logistyka magazynu wspierała biznes, musi być doskonale dopasowana do oczekiwań przedsiębiorców. Stąd też dużą wagę przywiązujemy do serwerów, będących jednym z kluczowych elementów infrastruktury IT. Dostosowujemy je do każdego projektu i bierzemy pod uwagę takie elementy jak m.in. ilość wykonywanych operacji, dynamika pracy oraz wielkość przepływów. Co bardzo istotne, serwery oparte są na silniku Microsoft SQL - gwarantuje to ich wysoką wydajność i dostępność. Warto dodać, że to właśnie wydajność bezpośrednio wpływa na czas niezbędny do realizacji czynności dokonywanych przez operatorów systemu WMS. Zarządzanie magazynem WMS jest dzięki temu bezpieczne i niezawodne zawsze, gdy tego Państwo potrzebujecie.

  Systemy RFID

  nowoczesny system magazynowy

  Systemy RFID zapewniają bezwzrokową identyfikację i kontrolę. umożliwiają dalekozasięgowy odczyt danych zawartych w tzw. tagach - identyfikatorach.

  System jest bardzo szybki, pozawala na odczyt wielu tagów w krótkim czasie, a etykiety mogą zawierać duża ilość informacji, tak logistycznych jak produktowych.

  Urządzenia RFiD oferują nowe możliwości automatycznej identyfikacji rozszerzając technologię kodów kreskowych i jeszcze bardziej optymalizując procesy poprzez zmniejszenie liczby czynności manualnie wykonywanych (np. skanowanie etykiet z kodami kreskowymi). Urządzenia np. bramki, stosuje się w punktach przekazania produktów np. pomiędzy produkcją a magazynem, na rampie magazynowej w doku, podczas rozładunku z pojazdu.

  Posiadamy w ofercie następujące urządzenia systemu RFID:

  • bramka RFID (czytniki, anteny)
  • terminal danych z czytnikiem RFID (wbudowanym lub zintegrowanym)
  • kontrolery RFID
  • drukarki etkiet RFID
  • tagi/etykiety RFID

  ITCenter Sp. z o.o. Sp. k.
  ul. L. Kondratowicza 37
  03-285 Warszawa
  Zobacz na mapie

  22 888 5000
  [email protected]

  Polityka prywatności
  Nota prawna

  Zadzwoń
  22 888 50 00
  Spotkajmy się
  ul. L. Kondratowicza 37, Warszawa
  © ITCenter 2019      Projekt i wykonanie ITCenter