Systemy WMS – Najlepszy system magazynowy

Program magazynowy WMS Doskonale wiemy, że współczesna gospodarka magazynowa wymaga wsparcia procesów logistycznych. Z pomocą przychodzi więc program WMS, który koordynuje operacje magazynowe, a także monitoruje wszystkie zdarzenia, które wpływają na ich przebieg. Tym samym zastosowanie aplikacji magazynowej WMS pozwala na znaczącą optymalizację procesów, kontrolę poprawności, zwiększenie wydajności i ograniczenie kosztów. Co istotne, system ten […]

ZOBACZ WIĘCEJ

Czym jest system WMS?

WMS to magazynowy system informatyczny. Pozwala on na łatwiejsze zarządzanie przestrzenią magazynową w mniejszych i większych firmach. Dzięki temu praca idzie szybciej, jest bardziej wydajna, błędów jest mniej, a w związku z tym obniżają się koszty. Instalacja takiego systemu nie jest łatwa, trzeba bowiem przeanalizować procesy logistyczne przedsiębiorstwa i wiedzieć, jakie zachodzą zależności. Dopiero mając tę wiedzę, można przystąpić do wdrażania systemów. Taką analizę przeprowadzi dla Ciebie firma ITCenter, zanim wdroży w Twoim magazynie swój system magazynowy PROWMS. Co istotne, nie musisz się niczym przejmować. Ustawiamy system tak, aby funkcjonował optymalnie – wszystko po to, żebyś mógł czerpać korzyści ze sprawnie działającego magazynu.

Co zyskujesz dzięki magazynowemu systemowi informatycznemu?

Nasze rozwiązanie ma usprawnić działanie przestrzeni magazynowej na każdym etapie realizacji zamówień. Wdrażając system WMS zapewniasz sobie pewność co do kompletowania przesyłek, dostępności towaru, weryfikacji jego terminów ważności. Dzięki temu Twój magazyn będzie działał sprawniej pod względem logistyki. Zawsze będziesz wiedzieć, jaki towar masz w jakiej przestrzeni magazynowej i jakie są te zapasy. Aktualna wiedza na temat terminów przydatności towarów pozwoli podejmować odpowiednie decyzje minimalizujące ryzyko strat, co zazwyczaj niesie ze sobą spore oszczędności. Spadną także koszty logistyki. Inwestując w magazynowy system informatyczny naprawdę wiele zyskujesz!

System WMS sprawniejszy niż ludzie

Jeżeli wprowadzone do systemu dane są prawidłowe, nie ma mowy o pomyłkach. System magazynowy WMS jest niezawodny. Pozwala też na analizę różnych scenariuszy organizacji procesu, dzięki czemu będziesz mógł wybrać optymalne rozwiązanie dla swojego magazynu. Korzystając z naszej oferty na systemy informatyczne klasy WMS oszczędzasz miejsce na magazynie, bo dokładnie widzisz, jaka jest liczebność danego towaru. Cel jest oczywiście taki aby nic nie zalegało zbyt długo, a przy tym aby niczego innego nie zabrakło. Masz także więcej miejsca w przestrzeni biurowej, bo za sprawą systemu WMS pozbywasz się papierowej dokumentacji. Chcesz mieć sprawniej działający magazyn? Skorzystaj z naszej oferty i przekonaj się, jak proste i przyjemne może być zarządzanie magazynem. Dzięki naszemu wsparciu Twoja praca będzie bardziej wydajna i mniej kosztowna.

Magazynowy system informatyczny klasy WMS

Wdrożenie systemu WMS

Co najważniejsze, wszelkie funkcjonalności programu magazynowego WMS zawsze dostosowujemy do oczekiwań i potrzeb Twojej firmy. Zanim zaczniesz już korzystać z systemu WMS, przeprowadzamy niezbędną analizę przedwdrożeniową. Obejmuje ona audyt logistyczny, a także analizę funkcjonalną. Są to bardzo istotne etapy, które pozwalają nam poznać procesy logistyczne w Twojej firmie, rozpoznać zależności pomiędzy nimi oraz stopień skomplikowania. Podczas analizy funkcjonalnej poznajemy bliżej potrzeby poszczególnych działów przedsiębiorstwa, które skorzystają na wdrożeniu systemu WMS. Kolejnym etapem jest integracja oprogramowania magazynowego z systemem ERP, która pozwala nam na wymianę niezbędnych informacji i konkretnych typów dokumentów. Co ważne, nasz program WMS zintegrujemy również z innymi aplikacjami przedsiębiorstwa.

Doskonale wiemy, że każde przedsiębiorstwo ma swój indywidualny sposób działania, dlatego jesteśmy niezwykle elastyczni we wdrażaniu aplikacji magazynowej WMS. Podczas adaptacji systemu dostosowujemy funkcjonalności oraz sposób działania WMS, które uwzględniają wszystkie uwarunkowania i potrzeby.

System WMS – wzbogać go o dodatkowe moduły

Gdy sam program nie jest wystarczający, aby umożliwić automatyzację procesów w firmie, najlepszym rozwiązaniem jest instalacja dodatkowych modułów, które umożliwiają m.in. automatyczną komunikację z firmami kurierskimi, przygotowanie dokumentów transportowych, czy też znakowanie oraz automatyczną identyfikację produktów. Dzięki temu zakres funkcjonalności programu WMS znacznie wzrasta i pozwala na automatyzację jeszcze większej ilości procesów w każdym przedsiębiorstwie.

Naszych klientów obsługujemy kompleksowo, dlatego oferujemy im profesjonalne wsparcie po wdrożeniu programu do magazynu. W tym celu proponujemy zawarcie umowy SLA, która jest gwarancją szybkiej dostępności naszych specjalistów, świadczących pomoc w zakresie wsparcia eksploatacyjnego, a także utrzymania aplikacji magazynowej.

Jak działa informatyczny system magazynowy?

Warehouse Management System, zwane inaczej systemami WMS, to oprogramowanie służące do zarządzania przepływem produktów na magazynach. Pomaga on również w zlokalizowaniu poszczególnych typów towarów, kontroli ich daty przydatności lub daty produkcji, a także określaniu obrotu produktów w czasie rzeczywistym. Informatyczny system magazynowy jest wykorzystywany nie tylko w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją, ale również we wszelkiego rodzaju sklepach (w szczególności wielkopowierzchniowych), na halach magazynowych i handlowych oraz w firmach logistycznych. Umożliwia on optymalizację efektywności zarządzania stanami magazynowymi, redukcję kosztów logistyki oraz możliwość badania różnych scenariuszy organizacji procesu zamówień, organizacji logistyki towarów, czy wręcz przebiegu produkcji Pozwala na określenie miejsc zbiórki, buforów, wysyłek i przyjęć towarów, a także kompletację zamówień.

Zalety systemu magazynowego WMS

Do zarządzania przestrzenią magazynową w mniejszych i większych firmach wykorzystuje się magazynowy system informatyczny. Jego wdrożenie i zastosowanie niesie za sobą wiele zalet, takich jak:

 • aktualizacja danych w czasie rzeczywistym – wszelkie zmiany danych o stanach magazynowych i efektywności produkcji są na bieżąco aktualizowane w systemie, co pomaga w zminimalizowaniu błędów i zoptymalizowaniu procesu produkcji czy zamówień;
 • gromadzenie i przetwarzanie informacji o towarach – system magazynowy WMS zbiera dużą pulę informacji dotyczących towarów, stanów magazynowych oraz produkcji, dzięki czemu umożliwia zoptymalizowanie wielu procesów oraz systemu zamówień wewnątrz przedsiębiorstwa. Pozwala na specyficzne agregowanie danych w firmach logistycznych, co umożliwia przyporządkowanie odpowiednich scenariuszy postępowania dla konkretnych grup towarów, jak chociażby: pick by order czy pick by item, co w efekcie doprowadzi do jeszcze lepszego zoptymalizowania obrotu towarami;
 • przedstawienie danych w formie raportów i wykresów – dzięki grafikom można łatwo i szybko odczytać niezbędne dane, aby wprowadzić zmiany w zamówieniach czy produkcji, a także szybko skontrolować obecny stan magazynowy. Możliwe jest również zapisywanie aktualnych danych w formie raportów, które dostępne są „od ręki” w formie elektronicznej. Brak dokumentacji papierowej pozwala na redukcję części kosztów gromadzenia danych i czasu ich przetwarzania;
 • eliminacja przestojów między etapami produkcji i zwiększenie jej efektywności – system WMS jest w stanie umożliwić eliminację przestojów pomiędzy poszczególnymi etapami produkcji, zwiększając tym samym jej efektywność dzięki monitorowaniu aktualnych stanów magazynowych oraz procesu przetwarzania surowców. Pozwala to na znaczną oszczędność czasu, surowców oraz pieniędzy;
 • integracja z innymi systemami informatycznymi – dzięki temu minimalizuje się ilość użytkowanego oprogramowania, co znacznie usprawnia cały proces produkcji czy zarządzania zamówieniami. Nie wspominając o kosztach utrzymania całej infrastruktury informatycznej.

Skontaktuj się

odpowiemy w ciągu 24h

  Imię (wymagane)
  Nazwisko(wymagane)
  Numer telefonu (wymagane)
  Adres email (wymagane)

  Twoja wiadomość (wymagane)

  Zgoda na przesłanie oferty drogą elektroniczną:

  Zgoda na przetwarzanie danych:


  ITCenter Sp. z o.o. Sp. k.
  ul. L. Kondratowicza 37
  03-285 Warszawa
  Zobacz na mapie

  22 888 5000
  [email protected]

  Polityka prywatności
  Nota prawna

  Zadzwoń
  22 888 50 00
  Spotkajmy się
  ul. L. Kondratowicza 37, Warszawa

  Urządzenia

 • Serwery baz danych oraz aplikacji
 • Sieci bezprzewodowe
 • Drukarki etykiet
 • Terminale mobilne
 • Systemy RFID
 • Technologie

 • GS1
 • RFID
 • Sieci WiFi
 • VOICE
 • RTLS
 • © ITCenter 2019      Projekt i wykonanie ITCenter