Pojazdy autonomiczne

Bezobsługowy system transportowy WEASEL®

Bezobsługowy system transportowy WEASEL® firmy SSI SCHÄFER to idealne rozwiązanie do automatyzacji zadań transportowych w istniejących systemach magazynowych. Pojazdy WEASEL® zapewniają elastyczny i bardzo wydajny transport pojemników i kartonów, a nawet towarów podwieszanych. Oczywiście z systemu WEASEL® można korzystać również poza magazynem, np. w ramach zaopatrzenia produkcji.

Ładowanie pojazdów transportowych może przebiegać manualnie, półautomatycznie lub w pełni automatycznie,. W opcji manualnej pracownicy przygotowują towar do załadunku. W wersji półautomatyczne odstawiany jest na specjalny stół z którego następuje automatyczne pobranie. Jeszcze wydajniej przebiega załadunek z systemu przenośnikowego. Tam może znajdować się wiele pojemników (buforowanych), które następnie są rozdzielane między dostępne pojazdy transportowe w jednym dynamicznym procesie. Kontroler całej floty wysyła wybrany pojazd WEASEL® do odpowiedniego stanowiska. Nośniki ładunków są przyjmowane  przez pojazdy WEASEL®. Mogą także automatycznie odbierać towary z pojazdów WEASEL® i przekazywać je dalej do kolejnych linii transportowych.

Masz pytania o rozwiązania automatyki magazynowej?
Chcesz sprawdzić jak zintegrować je z WMS?

Obsługiwane systemy:

*
* Loga użyte zostały w celach informacyjnych i należą do ich prawnych właścicieli

Optymalne koszta utrzymania

W przeciwieństwie do innych bezobsługowych, systemów transportowych WEASEL® jest pozbawiony kosztownych sensorów i skomplikowanych systemów sterowania. Pojazdy WEASEL® poruszają się po specjalnych liniach, których układanie przebiega szybko i prosto i które można elastycznie dostosowywać do aktualnych potrzeb. W trakcie jazdy pojazdy WEASEL® osiągają prędkość 1 m/s i są w stanie pokonywać odcinki o nachyleniu do 20%.

Elastyczny i skalowalny

System WEASEL® jest elastyczny, skalowalny i można go w prosty sposób zintegrować z istniejącymi rozwiązaniami logistycznymi. Instalacja standardowego oprogramowania sterującego również przebiega szybko i łatwo. Oprogramowanie umożliwia bezproblemowe skalowanie systemu w odpowiedzi na szybko zachodzące zmiany operacyjne. Zlecenia transportowe są generowane przez ręczne naciśnięcie przycisku systemu radiowego (rozwiązanie samodzielne), przez systemy zewnętrzne takie jak maszyny produkcyjne wyposażone w sterowniki PLC lub przez system zarządzania przepływami materiałów. Kontroler floty zarządza zleceniami, przydzielając je do poszczególnych pojazdów.

Wysoka wydajność

Za zasilanie odpowiadają bezobsługowe akumulatory, które można podłączać ręcznie do stacji ładowania lub które mogą ładować się automatycznie przez kontakt z podłożem. Na jednym naładowaniu akumulatorów pojazd WEASEL® może działać do 16 godzin.

Korzyści

Bezpieczny dla produktów i pewny transport pojemników, kartonów i produktów podwieszanych (do 35 kg)

Zwrot z inwestycji w ciągu niespełna roku

Nietworzące barier rozwiązanie transportowe potrzebujące minimum miejsca

Sekwencjonowanie transportowanych towarów przy minimum wysiłku

Obsługa okresów szczytowego obciążenia pracą przy minimum wysiłku

Prosta skalowalność

Różne zabudowy pojazdów zapewniające wysoki poziom ergonomii

Bezpieczeństwo dla personelu bez konieczności stosowania dużej ilości czujników

Duża elastyczność dostosowywania i rozbudowy systemu

Nieskomplikowana integracja z już istniejącymi systemami

Proste włączanie w wewnątrzzakładowe systemy przepływu materiałów


ITCenter Sp. z o.o. Sp. k.
ul. L. Kondratowicza 37
03-285 Warszawa
Zobacz na mapie

22 888 5000
[email protected]

Polityka prywatności
Nota prawna

Zadzwoń
22 888 50 00
Spotkajmy się
ul. L. Kondratowicza 37, Warszawa

Urządzenia

 • Serwery baz danych oraz aplikacji
 • Sieci bezprzewodowe
 • Drukarki etykiet
 • Terminale mobilne
 • Systemy RFID
 • Technologie

 • GS1
 • RFID
 • Sieci WiFi
 • VOICE
 • RTLS
 • © ITCenter 2019      Projekt i wykonanie ITCenter